ВИСТАВКА СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО ЖІНОЧОГО МИСТЕЦТВА «ВІКНА»

Українська асоціація жіночих досліджень в мистецтві (UAFRA) разом з мистецькою агенцією ArtBureau представляє виставку сучасного жіночого мистецтва «ВІКНА» в рамках проекту Women’sArtNow.

19/02/2019
Культура та мистецтво
ВИСТАВКА СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО ЖІНОЧОГО МИСТЕЦТВА «ВІКНА»

Зображення вікна споконвіччя є атрибутом мистецьких сюжетів. Відчинені або закриті, прозорі або глухі, освітлені або темні,  вони втілюють один із найважливіших міфопоетичних символів багатьох культур і візуалізують дуальні опозиції «зовнішній–внутрішній», «видиме–невидиме», «відкрите–сховане», «загроза–безпека». Їх символічна функція «кордону між внутрішнім світом людини та суспільним простором» – простежується протягом історії мистецтва та зберігається до сьогодні, оновлюючись та наповнюючись новими сенсами. В той самий час, вікна можуть бути символом очей – як вікна в наші души, крізь які ми дивимось на всесвіт. Вікно, зображене відчиненим, може символізувати відкритість душі, а зачинене – особисту таємницю.

Що бачать крізь сучасні вікна очі сучасної людини? Як змінюється символічне значення вікон крізь призму сучасного життя? Якими бачить нас світ крізь наші вікна? Що в світовому вирії подій проходить повз наші вікна? – Кожна учасниця проекту вкладає в зображення вікна своє особисте бачення, лишаючи глядачеві простір для осмислення та роздумів…

Спеціальний арт-проект Ірини Акімової «Теорія розбитих вікон» – візуалізує американську соціологічну теорію, протиставляючи неблагополучний світ розбитих вікон світу вікон цілих. За розбитими вікнами ховаються нещасливі долі і скалічені душі. Світ цілих вікон – це світ тепла, надій, бажань і впевненості в їх виконанні. Заклик авторки цілком зрозумілий: Давайте склити і фарбувати наші вікна, перетворюючи їх в хранителів миру, добра і порядності! 

Продовження за посиланням: http://uafra.com.ua/novosti/100-vistavka-suchasnogo-ukrajinskogo-zhinochogo-mistetstva-vikna-2